بررسی همه شیوه های خلاصی از شر موهای زائد

معمولا خانمها وقت زیادی برای از بین بردن موهای زائد می گذارند و عاقبت هم از نتیجه کارشان ناراضی می شوند. خانم‌ها همواره در پی یافتن شیوه ای برای راحت شدن از آنها هستند. این روزها شیوه های زیادی برای این كار در دسترس است كه ممکن است در انتخاب آنها دچار شک و تردید شوید. در اینجا ما همه شیوه هایی كه می‌توانید به كمك آنها از شر موهای زائد رهایی یابید، بررسی می‌كنیم.

به لیزر فكر كنید!
در اغلب موارد لیزر روش قطعی از بین بردن موهای زائد است
هزینه:
هزینه این روش به منطقه‌ای كه می‌خواهید لیزر انجام دهید، بستگی دارد اما از 350 هزار تومان برای صورت تا یک میلیون تومان برای پاها متغیر است. رفع موهای زائد
تنها یك راه وجود دارد كه برای همیشه از شر موهای زائد بدن‌تان خلاص شوید آن هم اینکه به مطب دكتر پوست مراجعه كنید و با دستگاه مخصوص، لیزر انجام دهید. لیرز رشد موها را به‌طور دائم متوقف می‌كند. اگر رویش و نوع موها با دستگاهی كه برای از بین بردن موها استفاده می‌شود، درست انتخاب شود، معمولا نتیجه رضایت‌بخش است.

چه اتفاقی می‌افتد؟
دستگاه‌های لیزرالكساندر و دیود با ارتعاش موج‌های نوری برای از بین بردن ریشه مو در فولیكول عمل می‌كنند و به‌طور تدریجی رشد مو را از بین می‌برند. لیزر دسته‌ای اشعه را ساطع می‌كند كه از پوست رد می‌شود و به فولیكول مو می‌رسد. وقتی این اشعه جذب شود انرژی لیزر تبدیل به گرما می‌شود كه فولیكول را غیرفعال می‌كند. خواص اشعه (طول موج، مدت پالس و قدرت اشعه) طوری انتخاب می‌شود كه فقط به این سلول‌ها آسیب برسد و نه دیگر مناطق پوست. در روش IPL اشعه برای صورت، سینه، بازو زیر بازو و كشاله ران و پاها استفاده می‌شود و فولیكول‌هایی را كه مسئول رشد مو هستند بدون آنكه به بقیه بافت اطراف آسیب بزند، هدف قرار می‌دهد. درمان قطعی رشد مو تنها چند دقیقه برای نواحی كوچك و نیم‌ساعت برای نواحی وسیع‌تر است.
نگهداری و مراقبت بعدی:
حدود شش تا هشت ماه باید مراجعه كنید تا موهایی كه به‌طور تصادفی رشد می‌كنند، لیزر كنید.
مزایا:
– نتیجه دائم و طولانی‌مدت
– جلسه‌های درمانی سریع
– كم كردن موها در نواحی بسیار وسیع
– بهترین گزینه است در مواردی كه به نتیجه نرسیدید.
معایب
– همه لیزرها برای انواع مو و پوست مناسب نیست و یك نوع لیزر برای همه خانم‌ها نتیجه یكسان ندارد.
– برخی پوست‌ها به‌ویژه پوست‌های تیره برای درمان لیزر مناسب نیستند. ضمن آنكه موهای بی‌رنگ و بلوند هم گرمای لازم را دریافت نمی‌كنند و نمی‌توانند فولیكول را از بین ببرند.
– برخی افراد احساس سوختگی و ورم بعد از درمان دارند كه دو تا 24 ساعت بعد از درمان از بین می‌رود.
– حدود شش تا هشت جلسه برای از بین بردن كامل موها لازم است.
– این كار ممكن است گران باشد اما نتیجه دائمی از آن می‌گیرید.
– نتیجه فوری نیست و ممكن است مدتی زمان لازم داشته باشد تا نتیجه نهایی مشخص شود.
منبع: دکتر سلام 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
پایگاه خبری زیست آنلاین
خدمات شنوایی سنجی