تمرینی برای لاغری شکم و پهلو

بهترين راه براي سوزاندن چربي شکم و پهلو انجام ورزش هاي هوازي است. ورزش هاي هوازي مثل پياد ه روي، دويدن، دوچرخه سواري، شنا و کوهنوردي مقدار زيادي از چربي هاي بدن را مي سوزانند. ولي بيشتر افراد خيلي زود از انجام اين ورزش ها خسته مي شوند و آن را رها مي کنند در اين بخش آکا ايران معرفي روش هايي براي لاغري شکم و پهلو پرداخته ايم.
به گزارش آکاايران: يکي از بزرگ ترين اشتباهات افرادي که به باشگاه مراجعه مي کنند ، انجام بيش از حد تمرينات شکم و پهلو به منظور لاغري است . در تمرينات شکم نکات زير قابل ذکر است :
?- انجام تمرينات شکم و پهلو ( و به طور کلي تمرين با وزنه ) به منظور از بين بردن چربي هاي شکم بايد متناسب با رژيم غذايي باشند ، تنها با ورزش به سختي مي توان به وزن مطلوب رسيد .
?- تمرين بيش از حد شکم مي تواند موجب ناراحتي در ناحيه ي کمر شود . بيش از ميزان توصيه شده به تمرين اين ناحيه نپردازيد .
?- اگر مايل به رسيدن سريع تر به هدف هستيد بهتر است برنامه ي غذايي خود را بيشتر تحت نظر داشته باشيد يا مدت تمرينات اروبيک خود مانند دوچرخه سواري ، پياده روي ، دو و شنا را زيادتر کنيد .
?- حرکات شکم را به آرامي انجام دهيد ، انجام سريع آنها نه تنها اثر کمتري خواهد داشت ، بلکه ناحيه ي کمر شما را نيز تحت فشار قرار مي دهد .
,[categoriy]

دراز و نشست ، سطح شيب دار
معروف ترين حرکت تمرين عضلات شکم ، حتي اشخاصي که با ورزش آشنايي چنداني ندارند ، زماني که صحبت از تمرين عضلات شکم مي شود اين حرکت را به خوبي مي شناسند . حرکتي مفيد و مؤثر براي فرم بخشيدن به ناحيه ي پهلو و شکم ، نکته ي بسيارمهم در زمان اجراي اين حرکت ميزان پايين رفتن است که اگر ورزشکار بيش از حد توصيه شده پايين برود ناحيه ي کمر وي تحت فشار نامطلوبي قرار مي گيرد که يا در حين يا بعد يا فرداي تمرين بدن ساز احساس درد و ناراحتي در آن ناحيه خواهد کرد . اشتباهي ديگر که به آن اشاره نيز شد ، تمرين بيش از حد است ، نبايد فکر کرد که با انجام زياد اين حرکت مي توان بهتري گرفت .
نحوه ي انجام حرکت
?- تخته شکمي با زاويه ي مناسب و متعادل انتخاب کنيد . زياد بودن زاويه ي تخته شکم لزومي ندارد و کمر را تحت فشار نامطلوب قرار مي دهد.
?- روي آن قرار گرفته و دست ها را پشت سر خود جفت کنيد .
?- به آرامي و مقاومت در مقابل نيروي جاذبه بدن خود را به سمت پايين حرکت دهيد تا حدي که کمر شما با تخته شکمي زاويه اي حدود ?? تا ?? درجه داشته باشد . کمتر از آن کمر تحت فشارزيادي قرار مي گيرد .
?- زاويه اي که بين ران ها و بالاتنه در بالاترين نقطه ي حرکت ايجاد مي شود ، بايد همواره بيشتر از ?? درجه باشد ، کمتر از آن فشار از عضلات شکم برداشته مي شود .
?- سپس مجدداً بدن خود را تا جايي که عضلات شکم شما تحت فشار باشند ، رو به بالا بکشيد .
تنفس هنگام پايين رفتن ( بخش نگاتيو ) عمل دم و در زمان بالاآمدن ( بخش پوزيتيو) عمل بازدم انجام مي شود .
 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی