راهی برای آب کردن چربی شکمی

چربي هاي اشباع شده در پهلوها علاوه بر اينکه ظاهري زشت دارند سلامت شما را نيز به خطر مي اندازند. اگر مي خواهيد از شر چربي هاي پهلوخلاص شويد و کمرتان باريک شود، با اين نوشتار همراه باشيد.
اينکه دو طرف پهلوهايتان چربي هاي اضافه به چشم بخورد، جلوه زيبايي ندارد. زماني که کالري دريافتي شما بيشتر از نياز بدنتان باشد؛ به طوري که بدن نتواند آنها را بسوزاند، آن کالري ها تبديل به چربي مي شوند و دور شکم تجمع مي کنند.
بدون شک، داشتن شکمي تخت و پهلوهايي خوش فرم، آرزوي تمامي افراد است. درست است که سوزاند چربي هاي اضافه کار ساده اي نيست اما بايد بدانيد که به قول معروف، کار نشد ندارد. در اين مطلب چند توصيه داريم که به شما کمک مي کند تا از شر چربي پهلوهايتان خلاص شويد و کمرتان باريک شود.

يک فهرست غذايي سالم
توجه داشته باشيد که هيچ رژيم غذايي معجزه آسايي براي آب کردن چربي پهلوها وجود ندارد. با اينحال مي توانيد با در پيش گرفتن رژيم غذايي سالم به داشتن پهلوها و ران هاي خوش فرم، اميدوارتر باشيد.
براي صبحانه: يک واحد ميوه يا آب ميوه (براي تامين ويتامين) + نان سبوس دار + يک محصول لبني کم چرب (براي تامين کلسيم) مانند پنير يا ماست + نوشيدني مناسب مانند چاي، قهوه، آب ميوه يا دمنوش هاي مورد علاقه تان (براي تامين آب بدن).
ناهار: سبزيجات سبزرنگ + ماهي يا تخم مرغ يا گوشت کم چرب + نان سبوس دار + پنير
ميان وعده عصر: يک واحد ميوه يا يک پياله ماست به همراه ميوه هاي ريز يا نان سبوس دار با پنير کم چرب.
شام: سالاد سبزيجات + ماهي يا مرغ يا تخم مرغ + يک پياله ماست + نان + يک واحد ميوه. ميوه، جايگزين مناسبي براي دسرهاي شيرين و چرب است که کالري زيادي وارد بدن مي کنند. توجه داشته باشيد که حجم مرغ يا ماهي تان نيز نبايد زياد باشد. تا جايي که مي توانيد شام را سبک ميل کنيد اما از آن صرفنظر نکنيد.

اين حرکات را هر روز انجام دهيد
خيلي مهم است که انجام برخي حرکات مربوط به لاغري موضعي را تبديل به عادت روزانه تان بکنيد. توصيه مي کنيم هر روز صبح، زماني که از خواب بيدار مي شويد همانطور که به پشت دراز کشيده ايد، عضلات شکمتان را منقبض کنيد. پس از پنج ثانيه صبر، با نفس عميق عضلات تان را شل کنيد. هر قدر که وقت داريد و مي توانيد اين حرکت را تکرار کنيد.
حرکت ديگري که براي آب کردن چربي پهلوها موثر است، اين است که به پهلو دراز بکشيد، زانوهايتان را روي هم بگذاريد و کمي جمع کنيد؛ سپس بالاتنه را به آرامي از زمين جدا کنيد و سپس به حالت اول بازگرديد.
اين حرکات را براي هر پهلو ?? تا ?? بار تکرار کنيد؛ سپس در همان حالتي که به پهلو خوابيده ايد، پاهايتان را دراز کنيد و هر دو را با هم از زمين بلند کرده و پس از چند ثانيه به حالت اول بازگرديد.

روي عضلات شکمتان کار کنيد
زماني که ورزش مي کنيد، عضلات شکم مانند تمام بخش هاي ديگر بدن درگير مي شوند. بهتر است برحسب ميزان چربي هاي دور شکمتان از مربي تان کمک بگيريد و علاوه بر حرکاتي که در باشگاه انجام مي دهيد، چند حرکت مخصوص به خودتان را نيز ياد بگيريد و در هر فرصتي عضلات شکمتان را به کار بگيريد. زماني که عضلات اين بخش قوي باشد، کمک زيادي به انجام هرگونه حرکت ورزشي مي کند و در نتيجه راحت تر مي توانيد چربي هاي ديگر مناطق بدنتان را بسوزانيد.

? ساعت خواب شبانه فراموش نشود
براي داشتن کمري باريک، علاوه بر ورزش و تغذيه سالم بايد بهداشت زندگي سالمي نيز داشته باشيد. بهداشت زندگي سالم با خواب خوب شروع مي شود. توجه داشته باشيد که کاهش ساعات خواب شبانه باعث افزايش اشتهايتان خواهد شد.
محققان معتقدند افرادي که در شبانه روز کمتر از ? ساعت مي خوابند، ?? درصد انسولين بيشتري توليد مي کنند که همين انسولين يکي از عوامل اصلي ذخيره چربي هاست. توصيه مي کنيم قبل از ساعت ?? بخوابيد و سر ساعت مشخصي بيدار شويد. شب ها از نوشيدن چاي يا قهوه که باعث بي خوابي مي شوند بپرهيزيد. شام را حداقل يک ساعت و نيم قبل از خوابتان ميل کنيد و قبل از خواب به جاي تماشاي تلويزيون، فعاليت هاي آرامش بخش انجام دهيد.

ورزش، به تنهايي کافي نيست
اگر تغذيه نامناسبي داشته باشيد يا اينکه آدم پرخوري باشيد، ورزش به تنهايي نمي تواند راهگشا باشد. در واقع درست است که ورزش، راهي براي آب کردن چربي پهلوهاست اما کافي نيست. يادتان باشد داشتن تغذيه اي سالم مانند سرمايه گذاري طولاني مدت است. با مصرف مواد غذايي سالم انرژي لازم را دريافت مي کنيد و بدنتان از گزند بيماري ها دور مي ماند؛ حتي اگر در خانواده تان همه چربي دور کمر دارند؛ يعني اين مورد براي شما ارثي است، باز هم بايد مراقب تغذيه تان باشيد.

يوگا به دردتان مي خورد
انجام تمرينات بدنسازي يا يوگا باعث مي شود که عضلاتتان تقويت و محکم شود. هر چه عضلات شکم و کمرتان قوي تر باشد، از ايجاد چربي هاي پهلو پيشگيري مي شود و کمرتان باريکتر مي شود؛ البته در حين ورزش بايد حواستان به رژيم غذايي تان نيز باشد.
اگر به طور ثابت مواد غذايي چرب و قندي را در برنامه غذايي تان بگنجانيد و مصرف آنها را محدود نکنيد، تلاش تان بي نتيجه خواهد ماند. توجه داشته باشيد اکثر مردم عضلات شکمي خوبي دارند که متاسفانه پوشيده از چربي است.
اگر مي خواهيد عضلاتتان را بيشتر به رخ بکشيد، بايد با تنظيم رژيم غذايي و ورزش، وزن تان را کاهش دهيد و عضلات شکمي تان را تقويت کنيد.

صبور باشيد و تلاش کنيد
در اطرافتان افرادي هستند که لاغري موضعي را غيرممکن مي دانند و معتقدند نمي توان چربي هاي دور کمر را نابود کرد. به باور اين افراد، جراحي زيبايي تنها راه از بين بردن چربي هاي اضافي است. براي همين اين روزها اکثر آقايان و خانم ها روش سريع را انتخاب مي کنند و خيلي زود خود را به تيغ جراحي مي سپارند؛ زيرا تصور مي کنند سريع ترين و بهترين روش را انتخاب کرده اند؛ در حالي که بايد بدانيد با صبر و تلاش مي توانيد با روش هاي طبيعي و کم خطر، سوخت و ساز بدنتان را بالا ببريد و اين چربي هاي اضافي را آب کنيد.
براي رهايي از چربي هاي شکم و پهلوها تا مي توانيد ورزش هايي مانند دو، شنا يا دوچرخه سواري انجام دهيد. با اين ورزش ها مي توانيد چربي هاي کل بدنتان را آب کنيد که چربي پهلوها و دور شکم نيز از اين امر مستثني نيستند.

ماساژ را دريابيد
براي اينکه از شر شکم نفخ کرده خود خلاص شويد و چربي هاي دور کمر و پهلوهايتان آب شود، از روغن گياهي ترخون استفاده کنيد. تنها کاري که بايد بکنيد اين است که شکم و پهلوهايتان را با اين روغن گياه ماساژ دهيد.
توصيه مي کنيم ?? قطره روغن گياهي ترخون را با ?? قطره روغن فندق مخلوط کنيد و بعد از هر وعده غذاي اصلي روي شکم و پهلوهايتان بماليد. پوستتان را به آرامي ماساژ بدهيد تا روغن جذب آن شود.

منبع: دکتر سلام