مشخصات کرایولیپولیز اصل و واقعی چیست?

در سالهاي اخير به دليل افزايش چاقي و سلوليت سالانه دستگاهاي جديدي به بازار عرضه مي شود،تا با ازبين بردن سلولهاي چربي به بيماران در چهت کاهش چاقي هاي موضعي کمک نمايند. همچنين با توجه به استقبال زياد بيماران از تکنولوژي هاي جديد شرکت هاي فعال در اين زمينه نهايت تلاش خود را کرده اند تا از ديگر رقباي خود عقب نمانند. به همين منظور سالانه دستگاه هاي جديدي وارد کشور شده که در اين ميان مي توان به انواع کرايوليپزها اشاره کرد .بسياري از شرکت وارد کننده تجهيزات پرشکي توانسته اند مجوز وزارت بهداشت و درمان را بگيرد.

البته بعضي شرکتهاي سودجو در اين ميان با تبليغات دوروغين و وبسايتهاي جعلي مدعي شده اند که واردات اين دستگاهها انحصاري است و فقط متعلق به اين شرکت مي باشد در صورتيکه بالغ بر هزار شرکت وارد کننده تجهيزات پرشکي در کشور وچود دارندکه همگي تحت مجوز وزارت بهداشت فعاليت مي کنندو بسياري از انها مجور واردات کرايو ليپولير هم دارنند. اين ادعا تا حدي مسخره است که مانند اين است که بگوييم فقط يک شرکت وارد کننده موبايل وجود دارد در صورتيکه همانطور که همه مستحضريد دهها شرکت وارد کننده موايل وچود دارد نوکيا سوني ايفون موتورلا و ... و همه مجوز دارند. شرکتها فقط مي توانند ادعا کنند که نمايندگي فلان کارخانه با برند مخصوص هستند مثلا نمايندکي منحصري موبايل سني . ولي خنده دارکه شرکتي ادعا کنه نمايندگي منحصر به فرد موبايل. وزارت بهداشت هم به تمام شرکتهايي که مشخصات دستگاهشون درست و استانداد باشه مجوز ميده و واردات هيچ دستگاهي را مافيايي نميکنه.

به همين دليل به نظر مي رسد در اين ميان بازار رقابت براي مدعيان تنها دستگاه کرايوليپوليز و تنها دستگاه داراي مجوز رسمي !!!!!!!(به قول خودشون)هر روز سخت تر و تنگ تر مي شود چراکه با تعدد برندها و مدل ها در اين زمينه سطح اطلاعات پزشکان و بيماران بالاتر رفته و انتخاب آگاهانه تري خواهند داشت و به تبع بيماران تلاش خواهند کرد تا باانتخاب درست مراکز درمان شانس کاهش سايز را خود را افزايش داده و از عوارض و مشکلات جدي که استفاده از دستگاه هاي با کيفيت پايين به همراه خواهند داشت، مانند دردهاي شکمي طولاني مدت جلوگيري کنند.

دو مشخصه اصلي که بايد در تشخيص کرايو مرغوب مورد توجه قرار داد وکيوم و دما مي باشد .حتما دستگاههاي داراي وکيوم و دستگاههايي که تا منفي 10 درجه دما را مي رسانند انتخاب کنيد خيلي راحت مي تونيد کاتالوک دستگاه و مونيتور را چک کنيد ببينيد دما تا چه حد است .دو نوع دستگاه در ايران وحود دارديکي سيستمي که داراي وکيوم است و ديگري بدون وکيوم است و پليت دارد. مسلما دستگاههايي که وکيوم دارندو مي توانند دما را به منفي 10 درجه برسانند تاثيرگزارتر هستند و دستگاههاي بدن وکيوم بي تاثيرند.

تفاوت اين دستگاهها مانند اين است که در نوع پليتي و بدون وکيوم ،گوشت را جلو فريزر يگيريد و درب فريزر را نبنديد مسلما گوشت فريز نمي شود.و لي در نوع وکيوم دار، به مانند اين است که گوشت را داخل فريزر بگزاريد و درب انرا ببنديددر اين روش گوشت حتما فريز مي شود در کرايو ليپوليزهاي وکيوم دار چون بافت چربي را داخل قالب خود مي کشد و به ان مي چسبد مثل اين است که شما درب فريزر زا ببندبد چربي قطعا فريز ميشود 

سلامت و زیبایی