مقایسه مزوتراپی با لیفتینگ

جلوي پيري و کهولت سن را با هيچ روشي نمي‌توان گرفت، براي همين افرادي که ليفتينگ جراحي صورت انجام داده‌اند بعد از مدتي دوباره دچار افتادگي پوست مي‌شوند و چون يک‌بار پوست صورت آن‌ها کشيده شده است، نمي‌توانند براي بار دوم از اين روش استفاده کنند، در حالي‌ که در مزوتراپي چنين محدوديتي وجود ندارد. در ضمن در ليفتينگ جاي بخيه‌ها به زيبايي فرد لطمه مي‌زند.
مزوتراپيست‌ها مي‌گويند معمولاً در جوان‌سازي ‌پوست اولين نشانه يعني نرم و روشن شدن پوست بعد از اولين تزريق مشاهده مي‌شود. (مشاهده تغييرات از جلسه سوم)

مزوتراپي و چاقي موضعي صورت: ‌پف زير چشم و غبغب زير چانه
در بسياري از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمي‌توان به ‌طور کامل پف زير چشم‌ها را از بين برد، در اين موارد در مزوتراپي مي‌توان با تزريق دارو‌هايي که براي لاغري موضعي بدن استفاده مي‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتي غبغب‌ را در چهار، پنج جلسه برطرف کرد. سوزني که در اين موارد استفاده مي‌شود بسيار ظريف است و عمق تزريق بيشتر از دو تا چهار ميلي‌متر نيست.

مزوتراپي: درمان تيرگي دور چشم: Eye Circle
متخصصان مي‌گويند تيرگي دور چشم دليل بروز بيماري نيست بلکه در اغلب موارد، يک عامل ارثي و ژنتيکي در بروز آن نقش دارد. دکتر علوي، متخصص ژنتيک در اين خصوص مي‌گويد: «تيرگي دور چشم معمولاً به بيماري جسمي خاصي مرتبط نيست، بلکه عوامل آناتوميک با منشأ ارثي و ژنتيکي منجر به بروز تيرگي دور چشم مي‌شود. او با اشاره به اين‌که در افراد دچار تيرگي دور چشم، پوست دور چشم تيره‌تر به نظر مي‌رسد، مي‌افزايد: «اين امر به دليل آن است که پلک‌ها پوست نازکي دارند و حاوي مقدار کمي بافت چربي هستند؛ خوني که از داخل وريدهاي بزرگ نزديک اين بخش پوست دور چشم مي‌گذرد، باعث مي‌شود پوست اين ناحيه سياه مايل به آبي به نظر برسد. »
خستگي و رنگ‌پريدگي علت بروز تيرگي چشم موقتي است اين مشکل در برخي زنان، طي دوران قاعدگي و در پايان دوران بارداري تشديد مي‌شود. افزايش سن نيز دليل ديگري براي بروز تيرگي دور چشم است.

مزوتراپي و چاقي موضعي بدن (مزوليپو): شکم، پهلو ها، ران، باسن، بازو
يکي از مهم‌ترين مسائل در درمان چربي‌هاي موضعي به وسيله مزوتراپي عمق درمان (تزريق) است. در مزوتراپي براي درمان چاقي موضعي از دارو‌هايي استفاده مي‌شود که علاوه بر افزايش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بيشتر و اصطلاحاً آب شدن چربي‌ها و دفع آن‌ها نيز مي‌شود. نکته حائز اهميت در اين روش عدم استفاده از دارو‌هاي هورموني و نيز جلوگيري از شل‌شدگي و افتادگي پوست است، زيرا مزوتراپي علاوه بر از بين بردن چربي‌ها پوست را نيز محکم و سفت مي‌کند.

چند توصيه

* بعد از مزوتراپي حتماً از ورزش‌هاي موضعي، حتي در حد ماساژ استفاده کنيد.
* رژيم حاوي پروتئين را رعايت کنيد.
* از پوشيدن شلوار تنگ بپرهيزيد زيرا تجمع دارو در يک قسمت و عدم پخش آن در بدن مي‌تواند باعث دردناک شدن ناحيه مورد تزريق شود.
* حد‌اقل در روز ? ليوان آب بنوشيد. اين کار به دفع مواد حاصل از سوختن چربي‌هايتان کمک مي‌کند.
* قبل از جلسات درماني از مصرف محرک‌ها مانند کافئين پرهيز کنيد.

مقايسه با ليپو‌ساکشن
* هزينه کمتر
* استفاده از دوز دارويي پايين
* عدم نياز به بيهوشي و خطرات عمل جراحي
* عدم وجود دوره نقاهت بعد از عمل
* در مزوتراپي به جاي برداشتن چربي، متابوليسم بدن و سلول‌ها تحريک مي‌شوند و بدن به ‌طور طبيعي براي از بين بردن چربي‌ها شروع به فعاليت مي‌کند. (مشاهده تغييرات از جلسه دوم يا سوم شروع مي‌شود.)

منبع: پيک سلامتي