کرایولیپولیز در لاغری افراد چقدر موثر است؟

آيا مي دانيد کرايوليپوليز چيست و چه کاري انجام ميدهد ؟ مطمئنا شما نيز مي دانيد که به درد افراد چاق مي خورد .اکنون ببينيم آيا واقعا اين سيستم بر چاقي تاثير دارد و کارايي آن چقدر است؟ و همينطور ويژگيهاي اين دستگاه را باهم مرور ميکنيم و چه مدت بعد لاغر ميکند
يک پيشرفت شگفت انگيز که داراي تأئيديه اتحاديه اروپا مديکال CE ، FDA و iso 13485 و داراي مجوز زسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ايران است.

چگونگي تأثير کرايوليپوليز در افراد چاق:
اين سيستم از طريق ايجاد دماي زير صفر باعث کريستاليزه شدن سلولهاي مولد چربي شده و اکثر سلولهاي چربي در اثر اين سرما از بين رفته و سپس به دنبال اين اتفاق چربي هاي موضعي شروع به ريزش کرده و بافت مورد نظر روز به روز تحليل مي رود.
و در مقايسه با سيستم هاي ليزرليپوليز و ساکشن احتمال برگشت چربي به حداقل مي رسد ولي هيچ گاه به صفر نمي رسد.
بعد از انجام کرايو يا فريز بافت چربي، نوبت به تخليه چربي ها از موضع فريز شده فرد فرا مي رسد و از آنجاييکه هر بافت مرده اي در بدن موجود زنده به عنوان جسم خارجي شناخته شده پس بايد توسط گلبولهاي سفيد ( فاگوسيتها) خورده شده و پس از تجزيه از طريق کبد به سيستم گوارشي فرد رفته و به همراه مدفوع از بدن دفع شود و نکته حائز اهميت در مورد ميزان سرعت به نتيجه رسيدن کرايو به 5 عامل مهم بستگي دارد:
– کيفيت عملکرد دستگاه کرايو
– درستي انجام کار توسط پزشک
– ميزان آمادگي سيستم ايمني فرد
– ميزان سلامت کبد فرد
چگونگي کارکرد گوارش که در ذيل در حد توان در مورد هر کدام توضيحاتي ارائه مي شود:
کيفيت عملکرد دستگاه کرايو
از آنجاييکه سيستم کرايوليپوليزاز طريق ايجاد دماي زير صفر در عمق بافت چربي باعث فريز شدن سلولهاي مولد چربي مي شود پس اولاً دستگاه کرايو مي بايست که توانايي هاي ويژه اي در اين زمينه دارا باشد تا از عهده انجام يک فريز مؤثر برآيد، پارامتراهاي لازم در دستگاه:
1)پروب هاي مکنده با سايزهاي متنوع
اين پارامتر مهمي است که فقدان آن در دستگاه هايي که تا کنون وارد ايران شده اند به چشم مي خورد و همين امر موجب شده است تا پزشکان نتوانند افراد بسيار چاق را بپذيرند چون دستگاه هاي موجود در ايران که توسط چند شرکت وارد شده اند همگي در اين زمينه داراي نواقص بزرگي هستند که علاوه بر کاهش تعداد بيماران پذيرش شده در رابطه با آن دسته از افراد چاقي هم که تحت کرايو قرار گرفته اند به علت کوچک بودن پروب ها، دفعات و تعداد پروب ها بيشتر شده است که طبيعتاً باعث افزايش بهاي اخذ شده از افراد شده و همزمان حصول نتيجه, بيشتر از حد معمول که در کشورهاي ديگر لحاظ مي شده بدست مي آيد.
2)سرعت ايجاد دماي زير صفر
اين نکته يکي از مهمترين پارامترهاي دستگاه کرايو مي باشد چون خيلي مهم است که دستگاه کرايو بتواند در کوتاهترين زمان ممکن دماي عمق بافت چربي را به زير صفر برساند چون هرچه ديرتر اين اتفاق بيفتد شانس موفق شدن عمل کرايو کمتر مي شود در مورد دستگاههايي که تا کنون وارد ايران شده اند عمدتاً اين مشکل اساسي وجود دارد چون هرچه زمان طولاني تر مي شود احتمال خشک شدن چسب هاي آنتي فريز بيشتر مي شود که خود داراي عوارض خطرناکي مي باشد.
3)کيفيت پدها يا اصطلاحاً پدهاي آنتي فريز
اين پارامتر هم خيلي در خصوص نتيجه کار مؤثر بوده و هم در مواردي که کيفيت خوبي نداشته باشد مي تواند بسيار خطرناک باشد چون در حقيقت اولين و مهمترين و تعيين کننده ترين سد دفاعي پوست افراد کرايو شده همين چسب هاي آنتي فريز مي باشد چون همانطور که تا کنون ممکن است ديده باشيد در ايران به علت چسب هاي تقلبي که تا کنون وارد شده چندين نفر دچار سوختگي روي پوست بدن شده اند در صورتي که اگر اين چسبها داراي کيفيت مطلوبي بودند هيچگاه اين اتفاقات ناگوار نمي افتاد.
4)پارامتر مهم ديگري که در دستگاههاي کرايو مهم و حياتي مي باشد
پارامتر مهم ديگري که در دستگاههاي کرايو مهم و حياتي مي باشد وجود سيستم تنظيم کننده هوشمند فشار مکش پروب ها مي باشد. در دستگاهاي مدرن و پيشرفته سيستمي تعبيه شده است که فشار مکش ها را بسته به نوع بافت بدن تنظيم مي کند ولي دستگاه هايي که تا کنون وارد کشور شده اند متأسفانه اين سيستم تنظيم فشار براساس نوع بافت بدن فرد را نداشته و صرفاً ميزان مکش از 10 الي 80 کيلو پاسکال کم و زياد مي کند.
5)پارامتر سرد و گرم کردن متوالي بافت چربي
پارامتر سرد و گرم کردن متوالي بافت چربي , از جمله ويژگي هاي مهمي است که در دستگاه هاي مدرن لحاظ شده که مي تواند در نتيجه کار بسيار مؤثر واقع شوند که اين ويژگي را هم دستگاه هايي که تا کنون وجود داشته است ندارند.
6) قابليت ايجاد ماساژ در حين انجام کار
قابليت ايجاد ماساژ در حين انجام کار توسط پروب دستگاه براي ايجاد آرامش و حسي خوشايند در بيماران, که اين ويژگي نيز مي تواند از ايجاد يخ زدگي در پوست بيماران ممانعت بعمل آورد. که اين خصوصيت را دستگاههايي که در ايران هستند ندارند.
در پايان اين بخش که مربوط مي شد به کيفيت عملکرد دستگاه کرايو بايد تأکيد کنم که ويژگيهاي فوق را تماماً در دستگاه کرايو چهار پروبه اي که در مرکز لاغري و زيبايي اينجانب وجود دارد جهت بالا بردن جوابدهي و جلب رضايت مشتريان فراهم آورده ام.
مشخصات دستگاه کرايوليپوليز
عمليات دستگاه: fat freezing cryolipolyses از بين بردن سلولهاي مولد چربي از طريق انجماد
دماي سرمايش: 10- الي 5- سانتي گراد
دماي گرمايش: 37 الي 45 درجه سانتي گراد براي جلوگيري از انجماد پوست و براي تسريع جريان خون در موضع لاغري و حصول نتيجه مؤثرتر
داراي چهار پروب با سايزهاي متفاوت مناسب براي نقاط مختلف بدن و متناسب با ضخامت بافت چربي
داراي ماساژ اتوماتيک در حين انجام عمليات و ايجاد حس خوشايند
داراي مکش هوشمند و متناسب با توانايي بافت موضع
داراي تأييديه اتحاديه اروپا و وزارت بهداشت درمان و آموزش ايران
لاغري چه زماني قابل مشاهده مي باشد:
در تمام سايت ها و تبليغات کرايو اينگونه قيد شده که پس از 2 ماه از انجام کرايو تازه لاغري شروع مي شود ولي قابل توجه تمامي بيماران که بعد از 2 ماه منتظر لاغري ميباشند بايد عرض کنم که هيچگاه لاغري را نخواهند ديد چون به تجربه به من ثابت شده است که اگر کرايو به صورت اصولي انجام پذيرفته باشد و تمام فاکتورهاي لازم رعايت شده باشد تنها زمان قابل انتظار براي شروع لاغري فقط يک روز است يعني روند لاغري و دفع چربي از 24 ساعت بعد از کرايو آغاز شده و فقط با گذشت زماني حدود 14 روز هم پزشک و هم بيمار تغييرات عمده در لاغري را ملاحظه مي نمايد و مثلاً اگر ضخامت بافت چربي پهلوي بيمار 40 ميلي متر باشد پس از 14 روز اول بايد ضخامت چربي به حداقل 30 ميلي متر رسيده باشد که در هر طرف کاهش ضخامت 10 ميلي متر کاملاً نتيجه اش براي پزشک و بيمار قابل مشاهده است پس اگر به گفته همکاران محترم قرار باشد پس از گذشت 2 ماه شروع لاغري را انتظار داشته باشند يقين بدانند که هيچ گونه اتفاقي در بافت چربي طي پروسه کرايو روي نداده است يعني عمل کرايو ناموفق بوده است.