جوان سازی و درمان شل شدگی واژن بدون جراحى

با افزايش سن و كاهش توليد كلاژن و پير شدن سلولهاى فيبروبلاست، هر يک از دستگاهاي بدن ( پوست، قلب، ريه )، دچار تغييراتي مي شوند. شادي و شل شدگي بافت واژن نيز از جمله علايم و نشانه هاي ناخوشايند دستگاه باروري بانوان مي باشد. بدترين حالت وقتي است که، اين گشاد شدن واژن و شل شدگي بافتي واژن با بي اختياري ادرار، افتادگي رحم و يا افتادگي مثانه توام شود.

در دهه چهارم عمر (30-40 سالگي) همزمان با کاهش توليد و يا کمتر شدن اثر هورمونهاى استروژن و پروژسترون، تونسيته بافتهاى داخلى وخارجى تناسلى كم شده و شروع شل شدگى واژن و كاهش حجم در لبهاى خارجى تناسلى خواهد بود. جالب است بدانيد، شل شدگى واژن حتي در بانوانى كه زايمان طبيعي را هم تجربه نکرده اند و يا حتى بانوانى كه بارورى نداشته اند هم اتفاق مى افتد. همين مسئله شل شدگى واژن در زندگى زناشويي بسيارى از بانوان ايجاد اختلال كرده و بطور غير مستقيم ريشه انبوهى از مشكلات اجتماعى و خانوادگى مى باشد.

در مطالعات انجام شده 50% خانمهاى سنين پس از يائسگى دچار سوزش و خشكى واژن، عفونتهاى ادرارى و درد در هنگام نزديكى هستند و در كل كيفيت زندگى در آنان پايين تر است. اين روش ميتواند خارش و سوزش ناحيه واژن را كه ناشى از خشكى آن است برطرف كند. در سال‌هاي اخير، جراحي زيبايي واژينال به ويژه لابياپلاستي و واژينوپلاستي بسيار مورد توجه قرار گرفته است. تاكنون هميشه از جراحى پلاستيك جهت ترميم تغييرات ظاهرى ناحيه ولو و واژن که در اثر عوامل ارثي - بارداري يا ناشي از افزايش سن مي باشد، استفاده ميشد.

اما جديداً از روشهاى ليزرى نوينى براى درمان مشکلات مذکور در ناحيه ولو و واژن استفاده ميشود، که روشي امن و غير تهاجمي است، و منجر به بازسازي مخاط واژن به طور سرپايي مي شود. در روش ليزري نتايج بسيار عالي بوده و بانوان به فاصله يک ماه بعد از يک جلسه درمان، به ميزان زيادي آرامش و رضايت را به دست خواهند آورد، البته براي تکميل دوره درماني نياز به 3 جسه با فواصل يک ماه است. اين وسيله بافت مخاطي ناحيه تناسلي را به حالت قبل از يائسگي باز مي گرداند.

جوانسازي واژن,گشاد شدن واژن,ناحيه تناسلي

تنگ کردن واژن به وسيله ليزر تاثيرى بروى بارورى ندارد

چند سال است كه روش تنگ کردن واژن با ليزرهاى نوين ابداع شده است؟
طي سالهاي ????-???? ميلادي تحقيقات دانشمندان به اين نتيجه رسيده است كه؛ روش تنگ کردن واژن با ليزرهاى نوين ،روشى موثر و منحصر بفرد است كه مشكلات ناشى از جراحى را ندارد و نتايج مطلوبى بدنبال دارد. اين ليزر، بسيار ايمن مي باشد و عارضه اي در پي نداشته و روشي غير تهاجمي است و فقط بر روي پوشش سطحي ناحيه اثر کرده و به بافتهاي زيرين آسيبي نمي رساند. اين ليزر در ناحيه داخل واژن بدون درد بوده و در قسمت خارجي ناحيه تناسلي با مصرف ژل بي حس کننده به راحتي قابل تحمل مي باشد. و مدت جلسه تنگ کردن واژن با ليزرهاى نوين نيز کوتاه مي باشد.

آيا قبل از ليزر نياز به انجام آزمايشى هست؟
- بيمار قبل از انجام ليزر نياز به معاينه دارد و در صورت وجود عفونت حتما بايد ابتدا درمان کامل شود، و سپس براي ليزر اقدام نمايد. همچنين بايد قبل از ليزر، نمونه پاپ اسمير تهيه شود.

لگن در بانوان به دلايل متعدد، مخصوصاً، ويژگي هاي آناتوميک مرتبط با فرآيند بارداري و زايمان از استحکام اسکلتي کمي برخوردار است. پاره اي از مسايلي که در طول زمان بروز ميکنند نيز به ساختار و بافت شناسي واژن مربوط است. با گذر زمان کلاژن و الاستين موجود در بافت واژن دچار بي کفايتي مي شوند و در نتيجه بافت واژن، قوام قبلي خود را از دست ميدهد و شل شدن و گشادشدگي واژن هر سال بيشتر از سال قبل ميشود.

حتي اگر خانمها هيچگونه مقاربت، بارداري و يا زايمان طبيعي هم نداشته باشند، گشاد شدگي واژن؛ سرنوشت قطعي واژن همه خانم ها است.

هر چند که ميزان و شدت گشادشدگي واژن درهمه يکسان نيست. برخلاف تصور عموم افراد؛ زايمان طبيعي تنها دليل و علت براي گشاد شدن واژن نمي باشد. انجام عمل سزارين هم براي در امان ماندن از گشادشدگي واژن ، يک روند پيشگيرانه موفق نيست. تاثير شل شدگى واژن روى روابط زناشويي انكارناپذير است. پس از جراحي تنگي واژن، باز هم بمرور اثرات پيشرونده شل شدگى واژن ادامه دارد. همانطور که گفته شد بروز مشکل شل شدن واژن به ساختار آناتوميک لگن و واژن برميگردد و جراحي نقش کنترل ميان مدت و نه درازمدت دارد.

از يک سو تکرار جراحي، به دفعات زياد هم ممکن نيست. و از سويي ديگر در ميان انبوه بزرگ افرادى كه مبتلا به واژن گشاد هستند، هم گروهايي وجود دارد که نميتوانند و يا نميخواهند جراحي شوند، و به دنبال راه و روش کوتاه مدت و يا بلند مدت غير جراحي براي تنگ کردن واژن هستند.

از چه سنى معمولا از اين ليزر براي تنگ کردن واژن استفاده ميشود؟
بهترين سن انجام ليزر واژن سنين بين 30 تا 55 است.

آيا اين ليزر دردناک است؟
ليزر واژن معمولا به عنوان يک کار بدون درد مطرح است، ولى در افراد خيلي حساس ممكن است احساس ناخوشايند مبهمي داشته باشند، و اين درد مبهم قابل مقايسه با درد پس از جراحى نيست.

اين ليزر ويژه، پوشش سطحي و بافت همبند را تحريک کرده و با افزايش ضخامت و مايع بافتي و بافت زمينه اي در آنها، جوانسازي ناحيه تناسلي را موجب مي شود. و بدين ترتيب تغييرات ظاهري و تونيسيته و کشش بافتي و سفتي آن را اصلاح مي کند. محيط واژن به حالت اسيدي نرمال برگشته و در نتيجه از رشد ميکروبهاي بيماريزا جلوگيري مي کند. در واقع اين ليزر فيبروبلاستها را از نظر متابوليک فعال کرده و سنتز کلاژن را موجب شده و ترکيب بافت زمينه اي را اصلاح مي کند که شامل فيبر کلاژن-مواد زمينه و آب کافي شود. و در نتيجه عملکرد مخاط دوباره مانند زمان قبل از يائسگي ،نرمال مي شود. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی
خدمات شنوایی سنجی