4 نوع پوست در سرما

درواقع با رسیدن فصل سرد سال، هوای سرد و بادی که در خارج از خانه با آن روبه‌رو هستید و هوای گرم درون خانه روی پوست شما تاثیر گذاشته و تغییر وضعیت آن می‌شود. متخصصان پوست توصیه می‌کنند باید در فصل سرد سال براساس وضعیتی که پوستتان دارد با آن برخورد کنید. مثلا شاید به طور نرمال پوست شمامعمولی باشد اما در زمستان چرب شود پس باید محصولات مخصوص پوست چرب را استفاده کنید به طور کل پوست‌ها در فصل زمستان ممکن است به 4 دسته تقسیم شوند:

1- پوست‌های جوش‌دار :
اگر شما معمولا در حالت عادی جوش نمی‌زنید ممکن است در فصل زمستان جوش‌هایی روی صورتتان ظاهر شود درواقع خشکی شدید پوست عامل این موضوع است.
البته برخی محصولات پوست ضدآکنه هم می‌توانند پوست را خشک کنند. وقتی پوست خشک می‌شود، چربی بیشتری تولید می‌کند تا بتواند رطوبت مورد نیاز و نرمی خود را تامین کند. بهترین کار این است که در فصل زمستان هر شب صورت خود را بشویید و به جای استفاده دایمی از محصولات ضدآکنه از یک کرم مرطوب‌کننده حاوی ضدآفتاب استفاده کنید.

2- پوست‌های حساس :
اگر پوست شما معمولا در طول سال نرمال است و در فصل زمستان حساس می‌شود و وقتی کرم‌پودر استفاده می‌کنید ملتهب می‌شود دلیلش دمای هواست. گرمای درون خانه می‌تواند در مقابله با سرمای بیرون سبب حساسیت شدید پوست شود. بهترین کار برای محافظت از پوست حساس در زمستان استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده قوی و پرهیز از دوش آب داغ است. هر چه خود را گرم‌تر نگه دارید میزان قرمزی‌ها و التهاب‌های پوستی شما بیشتر می‌شود.

3- پوست رنگ‌پریده :
برخی افراد شاکی می‌شوند که در زمستان پوستشان رنگ‌پریده است دلیل این امر کمی چربی روی پوست و آفتاب‌ ندیدن آن است. وقتی پوست رنگ‌پریده است چروک‌ها هم بیشتر خودنمایی می‌کنند. بهترین کار برای رنگ دادن به پوست استفاده از سرم یا ماسک ویتامینه است. استفاده از کرم مرطوب‌کننده و کرم ضدچروک و کرم دور چشم هم بسیار موثر است.

4- پوست غیرقابل کنترل:
اگر شما در طول سال معمولا تنها پوست یک ناحیه از صورت مانند پیشانی، بینی یا چانه‌تان خشک بود ممکن است در طول زمستان همه‌چیز به هم بریزد و آن ناحیه خیلی چرب و سایر نواحی خیلی خشک شود. بهترین کار این است که قبل از خواب صورتتان را کاملا تمیز کنید و بعد برحسب مشکلی که هر قسمت دارد از کرم مرطوب‌کننده یا چرب‌کننده استفاده کنید.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : jamejamonline.ir